OmniLingo – IPFS forkot kapott a LibreLingo projekt

Nyilván minden idegen nyelvet tanuló embernek megvan a kedvenc alkalmazása, kedvenc weboldala, nyelvkönyve, amire mindig szívesen hivatkozik és meggyőződéssel ajánlgat is másoknak.

Abban nem lehetünk ugyan biztosak, hogy mi a legjobb és az abszolút tökéletes, hiszen ilyen feltehetőleg nem létezik, de abban mindenki egyetért, hogy a DuoLingózás mára fogalommá vált és szinte mindenki hallott már erről így vagy úgy és sokan már biztosan ki is próbálták.

A duolingo alap verziója ingyenes, viszonylag egyszerű felépítése és kezelhetősége miatt a kisgyermekektől az aggastyánokig mindenki  eligazodik benne, de persze azért sok hiányossága is van és főként a kezdőknek szokták ajánlani az idegen nyelvi sajátosságok, nyelvi alapismeretek és a szavak elsajátításához.

Népszerűsége tehát nem véletlen, talán ezért is furcsállom egy kissé, hogy szinte alig ismerünk nyílt forrású, teljesen ingyenes alternatívákat, mint ahogy az más közkedvelt weboldalak és applikációk esetén szinte már teljesen természetes.

Most szeretnék bemutatni nektek két projektet, a LibreLingo -t, ami egy magyar fejlesztő munkája nyomán jött létre és az OmniLingo -t, ami egy IPFS alapú forkja.

blank

A LibreLingo egy nyílt forrású, mindenki számára ingyenesen hozzáférhető nyelvoktató platform és egy magyar fejlesztő, Kántor Dániel (kantord) munkája nyomán jött létre és mára több fejlesztő és közreműködőt is maga mellett tudhat a projekt.

A projekt hivatalos weboldala: https://librelingo.app/

Hivatalos ismertető: https://librelingo.app/about

A platform kifejlesztéseinek okairól és körülményeiről az alábbi oldalon olvashatunk bővebben:
https://dev.to/kantord/why-i-built-librelingo-280o

Kántor Dániel GitHub oldala: https://github.com/kantord

Egy készülő francia oktató csomag angolul értőknek: https://codeberg.org/kate/LibreLingo_FR_from_EN

A másik alkalmazás egy IPFS alapú fork, az OmniLingo, ami szintén egy ingyenes, mindenki számára szabadon hozzáférhető, nyílt forrású, közösségi oktatási platform azzal a kis különbséggel, hogy míg az előző esetben egy saját webszervert kell beüzemelnünk, amit mindenki számára hozzáférhetővé kell tennünk, akinek mi ezt szánjuk, az IPFS esetén nincs szükség központi szerverre.

Egyszerűbben mondva az OmniLingo a LibreLingo decentralizált változata, tehát otthonról is használhatjuk akár a saját gépünkön úgy,, hogy mindenki számára hozzáférhető.

Így rendkívüli módon leegyszerűsödik például a különféle nyelvi csomagok készítése és megosztása, hiszen ez az egyik kulcsfontosságú eleme az ilyen rendszerű oktatási platformoknak.Project in action

A DuoLingo esetén konkrétan tudom, hogy például nagyon sokáig nem volt magyar nyelvű tanulók számára német nyelvi oktatási csomag, csak angol nyelven lehetett a németet tanulni.

A legújabb fejlesztésekről az alabbi oldalon olvashatunk bővebben: https://blog.ipfs.tech/major-improvements-to-omnilingo/

Az OmniLingo GitHub oldala: https://github.com/omnilingo/omnilingo

Aki esetleg nem ismeri az IPFS fájlrendszert,  annak egy kis leírás a témában: https://skamilinux.hu/ipfs-bolygokozi-fajlrendszer/

Projektek és archívumok a csodálatos bolygóközi fájlrendszer alapjain: https://skamilinux.hu/projektek-es-archivumok-a-csodalatos-bolygokozi-fajlrendszer-alapjain/

 


Továbbra is várunk mindenkit nagy szeretettel csevegő oldalunkon élőben:
https://skamilinux.hu/chat/

Aktív fórum témák:
https://skamilinux.hu/phpBB3/search.php?search_id=active_topics

Legutóbbi PuppySzoftverek:
https://sourceforge.net/p/puppyszoftver/activity

Vélemény, hozzászólás?

Translate »