kros54 írta: ↑2019.04.19. 08:24
Sokadszor írom ide, az eddigiek alapján tök fölöslegesen, most újra megteszem.
Szerintem sokaknak nem egy elkészített puplet kellene, hanem pusztán egy alap.
Tehát amikor "vissza van kicsinyítve" ki van belőle dobálva a szükségtelen osmo, notecase, homebank, meg még vagy 50-100 hasonló marhaság, ott kéne megállni, magyarítani és ezen állapotában megjelentetni. mondjuk noPAE és 5.X kernellel, frissel.
-Kissé Off lesz, amit most ide írok, elnézést kérek érte mindenkitől!-
Végül is igazad van, hiszen egy jó alapba mindeni azt tenné bele, ami a szíve csücske, végül is ő fogja azt használni, nem a puplet készítője!
Ennek szellemében ajánlanák Neked egy ilyen pupletet, ezt a Murga fórumon fedeztem fel, (és Asterix fórumtársunk is) ez egy pont olyan puppy verzió, amire szerintem Te vársz már régóta!
Egy kanadai fórumozó készítette, és igen, ez nagyon ki van csontozva, de egy viszonylag jó kernel van beletéve, ha jól tévedek, ez egy huge kernel, lévén a kernelben szinte semmi driver nincsen beletéve, azok az iso-ban lévő zdrive sfs-ben vannak becsomagolva, és van még ott egy adrive.sfs is, abban meg egy U-Light 48-as webböngésző van, baromi selejtes egy cucc, mint webböngésző, de hát a Murga-n ezt imádják.
Az eredeti, kiindulási iso-t innen lehet leszedni
https://drive.google.com/file/d/1E_33pI ... AHnR4/view
van ettől már újabb, ún.delta-kerneles+kiegészítő csomagos iso verzió, de azt nem ajánlom, mivel nem a Te célodhoz passzol.
Tehát letöltöd ezt a fenti címen lévő 112MB méretű iso-t, és az iso-ra kattintva belépsz annak tartalmába, és az iso-ból kimásolod azokat a fájlokat, amik kelleni fognak egy Frugall módú könyvtárba telepítéshez.
Ezek vannak a kérdéses iso fájlban:
Ezek pedig azok a fájlok(a kép felső részén) amikre szükséged lesz.
A kép alsó részén pedig a cucc kernelében lévő minimális (még benne maradt) driverek láthatóak, igen kevés, és főleg wifi driverek vannak benne, ebből is látható, hogy laptopra lenne kihegyezve a cucc, azon elvileg simán elindul és azonnal van wifi csatlakozás is jó esetben.

Mivel én nem laptopra tettem hanem egy régi asztali Pc-re, így nálam a betöltés közepén simán meghalt az egész dolog, de megoldottam a dolgot, és azóta már simán felfejlesztettem a magam kedvére való cuccokkal, legutóbb pl. egy saját készítésű 13.2-es Gothan verziójú XBMC-vel bővítettem, amin pl. simán megy az Exoshark addon is, így a netes új filmeket, sorozatokat is tudom vele nézni, pl. a most futó Star Trek Discovery-t is! (igen, jól hallod, saját magam állítottam össze ezt a verziót egy deb fájlokat tartalmazó orosz fejlesztő weboldalának igénybe vételével, így legalább az XBMC programhoz feltétlenül szükséges fájlokat és függőségeket is megismertem és az ismeretek birtokában megoldottam a dolgot. Az eredeti Precise cucc csomagkezelőjéből csak egy 11-es verziójú Frodó névre hallgató XBMC csomag szedhető le, de az már nagyon elavult, és nem lehet már rátenni újabb addonokat, míg erre a most összehozott 13.2-es verzióra még(módjával, persze) lehet, persze tudni kell, mik a host oprendszer korlátai.)
Nem nyújtom tovább,
itt megtalálsz minden fontosat, a saját verziód kialakításához ha netán Te is egy régi, asztali Pc-re akarnád feltenni a cuccot, és nálad is megakadna -mint nálam is megtörtént- a betöltési folyamat.
(Röviden a lényeg: az újabb kernelek (huge kernel) eleve kevés beépített drivert tartalmaznak, minden fontos drivert a zdrive.sfs-be tesznek, amit a rendszer betöltéskor automatán felcsatol magának, és a következő induláskor már evileg rendelkezésedre állna. DE! - az első induláskor pl. a vdeódriver választáskor gondod lehet, ha az egyetlen “Nouveau” videó driver, ami a kernelben van, nem jól ismeri fel a Te gépedben lévő videó cuccot, és nem tudsz megfelelő felbontást és frekvencia értéket beállítani. Az új “Nouveau” videó driver lehet, hogy a modernebb cuccokhoz megfelelő, de a régebbi dolgokhoz, van, amikor nem, nos én is így jártam, ezért egy egyszerű trükkel megoldottam a dolgot, és azóta is vígan használom az így módosított Precise.-Light-5.7.1 puppyt. Annyit tettem csak, hogy az adrive.sfs-ből kivágtam a benne lévő webböngészőt, és a zdrive.sfs-ből meg bemásoltam az adrive.sfs-be a zdive.fs-ben lévő összes drivert!
Így az első induláskor azonnal betöltődik az adrive.sfs, benne az összes kellő driverrel, ezután tölt be a fő.sfs fájl, és később a mentésfájlod is. Így ezzel az egyszerű trükkel a régi gépeken is elindítható ez az új, és kisméretű iso és ami a lényeg, a betöltéskor a videó rész beállításnál már újra megjelennek és választhatóak is a régi puppykban megszokott videó drivekek, pl. a sima nv diver is! Innen már gyerekjáték a további teendők elvégzése, és az így módosított Precise-Light-5.7.1 puppy verzió saját képre formálása a saját programokkal! Az iso-ban egy 3.14.56-os PAE-s kernel van, és nekem szerencsém volt ezzel, mert a tahrpup-6.0.5 puppyhoz van ilyen kernelszámhoz való nvidia driver a skami driver depójában is, így nekem nem kellett az nvidia driver gyártással megküzdenem, másnak ez lehet majd gondot fog okozni. Az alaplapi Intel videórészekkel ellátott cuccoknál nem lesz gond, egyéb videórésszel bíró gépeknél már lehet, hogy problémák lesznek a megfelelő driver telepítéssel. Sajnos a puppyba így visszakerült alapszintű nv driver csak a sima alap működéshez elég, de komolyabb igényekhez játékhoz, filmnézéshez(OpeGL) már nem, oda már kelleni fog a kártyához és kernelszámhoz illő videó driver csomag, ha van ilyen. Amit még én megtettem ezzel a módosított cuccal, hogy a zdrive.sfs-be ugyan beletettem az adrive.sfs-ből kivett U-Light-48 webböngészőt, de nálam ez gyengén teljesített így repült ki a webböngésző, és az azt tartalmazó zdrive.sfs is a frugall könyvtárból. Emiatt -lévén ilyenkor semmilyen webböngésző nincs a rendszerben- kellett egy saját, jó kis böngészőt telepítenem, én a nálam bevált Palemoon és Seamonkey párost tettem fel, mindkét böngésző jól megy nálam hát ennyi a történet)
Tehát, kros54, ha kisméretű puppy-ra vágsz, amit a saját képedre tudsz, akarsz formálni, akkor a fentebb belinkelt iso fájlt ajánlom, de azt azonnal ideírom, meg fogsz vele szenvedni öreg Pc-n, ráadásul ebből a puppyból a készítője minden fontos dolgot, kodecket, függőséget kigyomlált, így a programok utólagos(vissza) telepítése során erre oda kell majd figyelned, és a csomagkezelőjét pl. azonnal frissítened kell majd. Jó munkát, jó kísérletezést.
Így néz ki most ennek a feljavított puppynak a desktopja, itt éppen az utólag feltett pupRadió/pupTelly programmal néztem egy vasárnapi tv műsort.

Itt meg az említett deb fájlokból felépített XBMC fut a puppyn.
