kros54 írta:A soundcloud.com esetében az onnan elérhető zenék az érdekesek, s nem maga az alkalmazás (egészen elborzasztó a mérete, tudom én, hogy terrás merevlemezek vannak - de igaza van NTamasnak, minek, ha kisebb, jobb megoldás is akadhat?
Magyarán, ez a soundcloud.con kiad egy olyan streamet, ami éppen nekünk kéne. ...
Valóban, kiad egy streamet. DE!
Tegnap épp janugsával közösen regeltünk be próbakép egy 10 perces, eldobható E-mail címmel, elsőre rendben be is engedett a cliens is, és a webes felület is!(az utóbbihoz lesz egy érdekes megjegyzésem)
Saját lejátszási listát is létre tudtam hozni a cliensben, ami a weboldalon is megjelent, az oldal frissítése után, és elvileg a webböngészőben is lejátszhatóak a listára felvett közzétett tartalmak, maradjunk a podcast kifejezésnél. Ugyanis ezt a valamit tartalomnak nevezni, erős túlzás. Eleve nem komplett, eredeti zeneszámok vannak fent többségében, hiszen azok eleve jogdíjkötelesek, így azok feltöltésébe, és a közösségbe való megosztásba problémákat vet fel az ilyen irányú tevékenység. Ezért szinte minden podcast tartalom vagy saját remix, vagy valamiféle összevágott baromság, aminek az igazi zenehallgatáshoz a világon semmi köze!!!
Ez a fajta szemlélet, ami itt a SoundCloud-on van, azt eredményezi, hogy igen ritka az eredeti, előadói zene, mivel ezek jogdíjasak, így a feltöltésük és a közzétevésük eleve törlést vonhat maga után. Ezért azután szinte mindenhol az eredeti zeneszámok megszexualizált verziója van fenn vagy jobb esetben még egy esetleg hallgatható remix, vagy dj-szerű nyekergés, ezeket normális zenének nevezni hát nem tudom.
Az tény, hogy a mai, elkorcsosult világban az ilyen agyonvágott, remixelt, dj klubbokban erőltetett valaminek van most keletje, de ez az igényes zenehallgatástól igen távol áll! Az még esetleg hagyján is lenne ha az eredeti SoundCloud-os elképzelés szerint a zenészeknek létrehozott bemutatkozó, kísérleti, egyedi elvételeket bemutató oldal eredeti elképzelése szerinti anyagok lennének csak itt, de hát ez nem így van, tele van mindenféle szeméttel, hallgathatatlan ricsajjal, nyikorgással, meg egyéb baromságokkal. Nem tudom, ez kinek lehet érdekes, de a kulturált zenehallgatáshoz ennek így, ilyen módon semmi köze nincsen.
Az már csak hab a tortán, hogy nálam a kétféle Puppy Linux-ban a kros54 féle Precice 571 Lite-ben, a feltelepített Firefoxban a SoundCloud oldalon még jól működik a webes lejátszó, lejátssza a playlist-et, de ugyanitt a cliens program továbbra sem működik, ahogy már tegnap leírtam. A másik Precise Puppy-ban, az angolról magyarrá alakított eredeti Precise 571-ben működik a cliens program, de az abba feltelepített ugyanolyan verziójú, és ugyanazokat a kiegészítéseket magában foglaló Firefox-ban meg nem megy a webes lejátszó rész!!
A flash verzió is ugyanaz mindkettőben, tehát ez sem okozhatja a hibát, a beépülők is ugyanazok, mégsem működik a playlista lejátszás itt ezen az angolból magyarrá lett Puppy-nál az ugyanazon verziójú Firefox-ban, szóval ez is egy érdekes dolog! És még nincs vége!
Ma már a tegnap létrehozott e-mail címmel be sem enged a weboldal, ráadásul még egy chapta azonosítót is betettek a bejelentkező oldalra. Íme:

Szóval már nem fogad el mindenféle kamu e-mail címet e még mondjuk rendben is lenne, de pl. egy élő, freemail.hu-s levélcímre is azt mondja, hogy nem élő levélcím és nem enged azzal regelni!!! Ha meg mégis sikerülne valamivel újra beregelni, akkor az account -nál meg mindenféle egyéb adatra is nagyon kíváncsi és ha nem adod meg, akkor egy idő után törli az accountodat!
Szóval ez a SoundCloud eléggé felejtős kategória, igaz én adtam neki még egy esélyt, de ezt eljátszotta, számomra értéktelenné válva ezzel. Nehogy már egy sima zenehallgatáshoz ezernyi adatot ki kell adjak magamról, nonszensz. Amúgy ez egy Google szisztema, és gondolom, hogy ez a rendszer így, ebben a formában nem sokáig marad ingyenes! De az is marha, aki ezért az erősen kétes tartalomért, -nem az eredeti zenéért, felvételekért- fizetni is lesz majd hajlandó!
Emiatt én ezt az egészet törlöm a gépemről, és nem igazán érdekel más ilyen, SoundCloud-os stream címet lejátszó cliens sem. Az eredeti cliens meg azért ilyen nagy méretű, mert abban benne van a SoundClous komplett Help-je is, lásd pl. a saját playlista létrehozást bemutató példával.