Asterix írta:
Ebben van igazság, legfeljebb 10-15 progit használok én is.Amihez nem értek nem nyúlok hozzá! ;)
Ha látnád az én Multimédia menümet, abban van csak, ha jól számoltam, kb. 51 bejegyzés, ami valójában csak 49 programot jelent, (és ez mind működik is!) mivel a Qmmp programnak a tervezője gyárilag három qmmp.desktop filét tett bele, amik a háromféle módon történő programindításhoz kellenek, és emiatt látszik a program háromszor is a menüben.

Ráadásul sokkal több progi volt itt, mert létezett itt még a Google Musicmanager, ami bár korrekten és jól működött, de végül is levettem a gépről, továbbá volt még fenn a gépen sokáig a Sopcast stream lejátszó és annak egy qsopcast nevű gui-s verziója is, ezek is működtek egy darabig, de a Sopcast műsorok elérhetőségének problémái miatt ezek is törlésre kerültek.
Erre a sorsra került az Audacious program is, amiből két verzió(a 3.2.4 és a 3.6-os verzió) is volt fenn, mára mindkét verzió lekerült a gépről, a 3.2.4-es verzió sajnos működésképtelen lett, valami meghalt benne, hiába telepítettem újra, többé már nem működött az a program, ami pedig előtte még hibátlanul zenélt a gépemen. Valószínűleg valamilyen másik programtelepítés miatt függőségi ütközés lépett fel, de ezt már nem volt lelkierőm kideríteni, amúgy is van épp elég zajkeltő fenn, így került törlésre a 3.2.4-es Audacious.
A 3.6-os verzió az még működőképes volt, egy hiba van benne, hogy az újabb gtk-s verzióra épült, és ezért a programban nem jelenik meg két ikon, ami történetesen a lejátszás, és a pillanat állj egybekombinált gombját jelenti. A gomb helyére kattintva első esetben működik, elindul a program, de másodszorra -a pillanat-állj gomb benyomása után- már nem indítható el vele, így -bár a többi funkciója működik, és azok hibátlanok- az Audacious 3.6-os verziója is repült a gépről.
Az ominózus eredeti Radio Tray is volt a gépemen sokáig, de a program az azt működtető Python verzió miatt, illetve egy újabb telepítésű program által használt új Python verzió gépre kerülése okán megszűnt működni, ezért került ez is törlésre. Van helyette másik két hasonló célra való rádiós (tray-tálcára beülő) progi, meg még több, rádiózásra is használható nagyobb médialejátszó is.
Továbbá ott van még pár multimédiás cucc a Wine-ben, ebből csak a RadioShure látszik a Multimédia menüben, a többit egyénileg kell elindítani, ilyen program a CDEx Portable, az mp3directCut, a TapinRadió, és a fórumban is megemlített skinezhető xmplay38 portable program.
Szóval multimédiás programok terén mondhatni, jól el vagyok látva, és nehogy azt hidd, hogy ezeket alapból mind tudtam azonnal működtetni, volt amit ismertem a Windows-os éra miatt, ott már használtam őket, -Audacity, xmplay38 portable, RadioShure, TapinRadió, CDEx, mp3directCut- a többit vagy egy meglévő - ha volt ilyen egyáltalán! - magyar programleírás segítségével, vagy egy angol nyelvű leírást böngészve, és mellette a programot a Puppy-n futtatva tanulmányoztam és derítettem fel az egyes programok kezelésének a trükkjeit. Igaz ez a sok program másokat talán elborzaszt, én úgy vagyok vele, nem baj, ha több program is a rendelkezésemre áll, mindegyikben van valami, ami miatt érdemesnek tartom a megőrzésre, és a gépen való tartásra.
Egy Frugall módban lévő Puppy-t használok, a fő Puppy program, és a mentésfájlom még mindig elférne egy DVD-lemezen, hiszen az összmérete még csak 4.3GB!
És akkor a többi, menüben lévő, egyéb alkalmazásokat nem is említettem még! Abban is van jópár egyéb program, bejegyzés, watcher talán bele is szédülne a látványába. Van aki megszokta azt, hogy egy feladat-egy program, ez elfogadható koncepció, de van egy hátulütője is, ha az az egy program nem képes minden részletben megfelelőt nyújtani, vagy netán az az egy program meghal, valamiért nem működik tovább, akkor meg jó, ha van mellette másik, vagy netán harmadik program, amit bevethetsz a feladatra. A mai nagy és esetenként több merevlemezes gépek esetében már nem gond a jól felszerelt Puppy-k alkalmazása, lásd csak pl. csipesz kiváló verzióit.
Kis teljesítményű gépekkel megáldott, vagy megvert Puppy használóknak meg amúgy is észnél kell lenniük az egyes verziók kiválasztásában, és ott valóban döntő szempont lehet a kevés beépített program, minden más esetben én már hátránynak érzem ezt. És azt is megmondom, miért. Mert a nagyobb méretű verziókban a készítő már eleve beletette és megszenvedte a klf. programokhoz kellő függőségeket, végigküzdötte azok vadászatát, és ezt már a leendő felhasználónak nem kell újra végigszenvednie, összehangolnia, gyakorlatilag minden program működik azonnal. Míg a minimál programos verziókban, ha Te akarsz egy másik programot telepíteni saját magad, akkor szinte biztosan bele fogsz futni a függőségi problémákba, hiszen a minimális méretű Puppy-k nem arról híresek, hogy minden függőség beléjük van építve, csak azok, amik a minimal verzió működéséhez szükségeltetnek. Számos Puppy verziót kipróbáltam, sajnos ez az általános tapasztalatom, de néha még a nagyobb méretű Puppy verziókba is kell új programok esetében függőségeket keresni, ez a belső telepítő programmal talán még megoldható, de van ott is olyan eset, ahol már nem találhatóak meg egyes, főleg régebbi verziós függőségek a puppy tárolókban. Ezért nem tartom olyan borzasztónak a több programmal felvértezett Puppy verziók létét, még akkor sem, ha ez a programbőség a rendszer méretét eleve megnöveli. Kis gépre nyilván nem ilyen rendszert tennék, de a kis gépek lassan már kihalnak, így a nagyobb méretű Puppy verziók meg az újabb gépeken azért elférnek, főleg, ha egy gépben több tároló egység is be van építve.