A 64 bites puppy-kban megjelent az UEFI Installer nevű remek kis program. Ez a kis szkript többre képes, mint egy egyszerű uefi-s telepítő. Ha ezt használjuk, lehetőségünk van arra, hogy akár uefi-s ISO-t, akár legacy (normál MBR-s) ISO-t egyszerűen és minden gépen használható módon pendrive-ra írjunk. Ha már egyszer elkészítettünk egy ilyen uefi-lagacy pendrive-ot, többet nem kell foglalkoznunk azzal, hogy az általunk új, kipróbálásra szánt CD képeket újra és újra kiírjuk pendrive-ra nulláról kezdve. Elegendő, ha a próbára szánt ISO-ból 4 fájlt (az initrd-et, a fő-sfs-t, a vmlinuz-t, és a zdrv-t) felmásoljuk a pendrive-re és már ki is próbálhatjuk. Lehet rá menteni és be is olvassa. Fontos, hogy nemcsak uefi-s ISO-t lehet vele kiírni, hanem bármilyen puppy verziót (32 bit, 64 bit, régi, új, stb.). Természetesen, ha UEFI-s rendszert kívánunk használni, akkor feltétlen olyat kell választani és kiírni, ami UEFI-s, erre az eredeti (

Nem formálja a pendrive-ot (hacsak Te nem csinálod meg), de felkínálja a GParted-et, hogy ha akarod, akkor alakítsd úgy a prendrive-ot, ahogy szeretnéd (akár több részre is oszthatod), illetve ha nem volt boot-ra alkalmas, akkor tegyük azzá (fontos, jelölők kezelése). Ha UEFI-Legacy módban készíted el a pendrive-ot, akkor egy UEFI-s gép induláskor meg fogja kérdezni, hogy milyen módban kívánod indítani a rendszeredet, s úgy fog boot-olni.
Akkor részletesen: (bocsánat kicsit hosszú lesz, de hát sok a kép!)
Dugjuk be a pendrive-ot amire telepíteni szeretnénk. Nem kell felcsatolni, FAT 32-esnek kell lennie.
- Indítsuk el az UEFI Installer programot,1. kép (uefi1.jpg)) Eszközkiválasztás, "OK".
- GParted indítása, 2. kép (feltétlen mindig olvassuk el a szöveget!). "OK".
- Elindul a GParted, 3-4 kép. Ellenőrizzük le a pendrive tartalmát, s ha kell tegyük boot-olhatóvá (jobb klikk stb.) Ha végeztünk és bezárjuk a GParted-et, akkor egy kicsit a háttérben dolgozik a telepítő, majd folytatódik a telepítés.
- Válasszuk ki, hogy honnan, miről akarjuk kiírni az állományt, 5. kép. (A képen már egy módosított változat szövege van, de erről majd kicsit később, az "eredetiben" itt figyelmeztet, hogy feltétlen UEFI-s CD, ISO-t, stb. válasszunk). "OK".
- Ezután ki kell jelölni, hogy mit, honnan, 6. kép. Kijelöl, "OK". (A példában egy raring-ot írok ki, nem uefi-s, sima.

- Elkezdődik a kijelölt(ek) másolása, 7. kép. Nincs teendők -- kávészünet, mert ha lassú az USB és nagy az állomány, akkor nyilván lassan megy.
- A pendrive boot-olási formájának kiválasztása, 8. kép. Nekünk ez a legfontosabb! Ha azt szeretnénk, hogy minden gépen induljon, akkor feltétlen hozzá kell adni a BIOS-Legacy indítási képességet, "Yes"!



- Befejeződött az installáció, 9. kép.
- A pendrive tartalma, 10. kép. (Legyetek szívesek a ja, a kep, a Puppy64 és a Teszt könyvtárakat figyelmen kívül hagyni, ez itt nem lényeges, de egy része később fontos lesz.)
A kész pendrive-ról a raring elindítva, egy laptopon, mely nem UEFI-s, 11 kép.

Ha egy Precise-t írunk ki, akkor is jó, 12. kép (bocsi "csipesz", de ki kellett próbálnom és későbbiekben is Tőled "loptam"

Nos, akkor egy "rakás" kép, s majd folytatom, hogy téma miért is "Multi"!