Természetes jelenség, ugyanis a Win10, de már a W7, sőt a Vista is képes volt az MS oprendszerének indító boot bejegyzésében történő helytelen beírást -ezt tette nálad a Linux telepítője valószínűleg- az indításakor automatikusan javítani. A Windows belső bcedit-jével ez parancssoros felületen való működéssel korrigálható, javítható, de a legegyszerűbb, főleg annak, aki útálja a parancssor használatát, egy külső, vizuális szoftvert használni a probléma megoldására, ez pedig nem más, mint a már az Xp-Vista óta velünk élő EasyBCD program, ami immáron Windows 10 és UEFI képes.azami írta:Föl telepítem valamely Linuxot ha egyből indítom működik és csak addig míg őt indítom, ha visszatérek Windowsra azután már nem indítható a Linux, ha ugyan azon a merevlemezen ha külső merevlemezen van telepítve akkor sem :shock:
Mit tett a Windows a partícióval/fájlrendszerrel?
Találkozott e valaki hasonló problémával, tud e megoldást?
Kezelése roppant egyszerű, könnyen tanulható, és a használatával több, egymástól eltérő oprendszer is indítható belőle, mint pl. a klf. Linuxok.
A program a saját weboldaláról is letölthető, de szép számmal vannak programoldalak, ahonnan szintén el lehet érni, és letölteni.
A saját veboldalán jobbra fent van egy Screenshots menüpont ahol gyakorlatilag képekben elbeszéli a program használatát. A lényeget ez a kép jól mutatja:

Az egyes indítandó oprendszerek bejegyzésénél a program nem a linux-ban megszokott partíció nevekkel hivatkozik azokra, hanem az egyes particióknak egy ún. ID számot ad, és azzal az ID számmal azonosítja az indítandó oprendszert tartalmazó partíciót, illetve a megfelelő parancs beírása után magát az oprendszert, ami, ahogy a képen is látszik, akár egy Linux is lehet.
Amúgy ez az elv, mármint a partíciókra egy generált ID-számmal történő hivatkozás ismerős kell, hogy legyen a Puppy linuxból is, lásd a második képet,

ahol példának okáért éppen három indítandó oprendszer van, jelen esetben egyetlen merevlemezen és partíción, -emiatt, ha jól megnézed a képet, az ID szám mindhárom esetben azonos, a Puppy-ban ez az EasyBCD által alkalmazott ID szám a képen is látható, uuid bejegyzésnek felel meg.
A title menüpontban a zárójelben azért a biztonság kedvéért a hagyományos linux-os elérési út is fel van tüntetve, de ennek amúgy az információs értékén kívül semmi szerepe nincs, hiszen ez az indítható oprendszer nevének kiíratásakor, mint + kiírandó szöveg jelenik csak meg, magában a bootolási folyamatban ez nem játszik/szól bele, az az ID szám alapján történik meg elsődlegesen, meg a megfelelően beírt indítási bejegyzés hatására. A programról a neten , ha kell, bővebb, és magyar nyelvű leírást, infót is lehet bőven találni.