Az éjszaka a Chrome a Mega-ról töltött le egy ISO-t, reggelre televolt reklám ablakkal!
Kérdés mi okozhatta?
Más találkozott már ilyennel?
(Win7 alatt történt)
Bocs, a Google fordít:
Készítettem egy Google Chrome 64 bites böngészőt v83 .pet. Tesztelve, rendben van a bionicpup64 és ScPup64 rendszerekben. Használja saját felelősségére.
Leginkább Mike Walsh szkripteit használtam (az ő engedélyével), apró változtatásokat hajtottam végre, és a króm mappatételeket cseréltem a legújabb króm frissített elemeire.
A króm minden más verzióját telepítés előtt el kell távolítani. A telepítéshez kattintson a .pet gombra a ROXFiler alkalmazásban.
Beállít egy menüpontot az Internet alatt. Asztali ikon készítéséhez keresse meg a (a ROXFilerben) / usr / local / bin / gchrome fájlt, és húzza az asztalra.
Ha azt szeretné, hogy ez az alapértelmezett böngésző legyen, akkor szerkessze az / usr / local / bin / defaultbrowser oldalt, tegye a következőre: Exe gchrome "$ @"
Itt van-innen tölthető le: http://www.filepup.net/files/a502465e1590060117.html
Sajnos John Murga halálával jelenleg a Murga fórum anyagai nem elérhetőek, de szerencsére pár dolog azért még más weboldalon elérhető.
Így van ez a Google-Chrome 'portable' - New release : 84.0.4147.89 csomaggal is, ami a https://puppylinux.rockedge.org/viewtop ... f=90&t=146 oldalon lévő linken még elérhető, és tölthető, ha érdekel valakit.
Nevéből következően ez egy portable csomag, -64 bites!- elég csak kibontani a Google_Chrome-portable.tar.gz csomagból a benne lévő alkönyvtárat, és azt akár a root-ba is másolhatjuk, majd a portable könyvtárba belépve a 64 bites webböngészőt a LAUNCH scripttel indítjuk el. (a Google_Chrome-portable.tar.gz csomag 100MB méretű, kibontva a portable könyvtár 384MB méretű lett.)
Én egy 64 bites frugall telepítésű FocalPup64-9.1.0 puppy verzió alatt próbáltam ki úgy, hogy a 64 bites rendszerre és a Google_Chrome portable webböngésző futtatásához mindössze 1GB rendszermemóriám volt, és abból is a videókártya lecsípett egy keveset. Ennek ellenére működött a dolog még ha nem is villámgyorsan, de elfogadható sebességgel ment a böngészés. A LAUNCH scriptet terminal-ból indítva ezt kaptam.
A kijelölések megszüntetése után az OK-ra nyomva simán elindult a 64 bites webböngésző.
A már megszokott módon állitjuk be a böngészőt. A weblapok hangja alapból engedélyezve van, ezt lehetőleg ne változtassuk meg, mert akkor pl. a youtube oldalon sem lesz hang.
Az előbb említett FocalPup64-9.1.0 puppy verzió alatt simán működött a youtube lejátszás, nyilván csak a gépünknek és a netsebességünknek megfelelő felbontással.
Sőt a más weboldalakba beágyazott yuotube, vagy saját videó lejátszás is rendben működött.
A Chromium fejlesztőcsapata házirenddokumentumon keresztül jelentette be, hogy megszűnik a régebbi x86-os processzorok támogatása, amelyek nem felelnek meg a minimális SSE3 (Supplemental Streaming SIMD Extensions 3) támogatásnak, a Chrome 89-től kezdődően.
Érintheti majd a chromium alapú böngészőket is, amelyek chomium motort használnak, mármint a 32 bites verziókat.
Az érintett eszközök többnyire Intel Core 2 Duo előtti processzorok. Mivel a legtöbb 2005 utáni processzor már támogatja az SSE3-at, a hardvernek legalább 15 évesnek kell lennie, hogy érintsék ezt a változást.
Érintheti az SSE3 előtti Intel Atom és Celeron M mindegyikét, vagy Celeron, Pentium4 egy részét.
Nagyon valószínű, hogy az ilyen régi processzorok használói nem chromium alapú böngészőket alkalmaznak, ha igen akkor régebbi chromium, vagy más böngészőket használnak.
Az én gépem intel core 2 Duo, tehát nem érint. Nálam ssse3 van ami az sse3 újabb verziója és van pni ami ha jól olvastam sse3.
Akkor az általam, és talán sokak által is még használt egymagos
Intel(R) Celeron(R) CPU 420 @ 1.60GHz
proci, ami amúgy nem egy erőgép, ilyen tekintetben nem szenved majd hátrányt, hiszen a tesztoldal tanúsítása szerint, eléggé jól támogatja az sse3 és ssse3-at is. https://www.cpu-world.com/CPUs/Celeron/ ... 20%29.html
Mondjuk az is igaz, ezzel a gyenge procival én eleve nem futtatok a puppy alatt sem Chrome 89-et, sem Chromium-ot.
Megjegyzés.
Az SSE3 Intel Streaming SIMD Extensions harmadik generációs utasításkészlete és nem keverendő össze az SSSE3 (Supplemental Streaming SIMD Extensions 3) jelöléssel, ami tulajdonképpen a negyedik változat az SSE4 előtt.
SSE 3 = Streaming SIMD Extension 3(Prescott New Instrukcion) https://pc.fandom.com/wiki/Streaming_SIMD_Extensions_3 https://hu.wikipedia.org/wiki/SSE3