Valóban, kapcsolós konnektorok, csatlakozó sínek, hosszabbítók illetve kapcsolóval egybeépített hálózati dugaszok már régóta léteznek, velünk élnek.
Az persze már más kérdés, ki használja egyáltalán őket. A téma nem új, kb. minden második évben előveszik a szakíróknak mondott firkászok, ha uborkaszezon van, és épp nincs miről írni technikai fronton. Hálás téma, és szinte mindig aktuális is, hiszen ki szeret többet fizetni, mikor kis odafigyeléssel ezreket tud spórolni.
A régi nagy áramfogyasztó szerkezetek, pont ezért még rendes hálózati kapcsolóval voltak ellátva, a modernebb áramzabálók már nem, mivel úgy ítéltetett meg, hogy erre nincs szükség, hiszen a modern szolgáltatások miatt jó, ha a gép állandóan a konnektoron lóg, még ha ez csökkentett, készenléti módon történik, noha az ilyenkor feleslegesen elhasznált energia is pénzbe kerül, de azt már nem a gyártók, hanem a T.vásárló fogja fizetni, és az a gyártóknak nem fáj.
Azután csodálkoztak, hogy a köznép mégis tud számolni, és nem tűri, ha felesleges pénzköltésre kényszerítik, ekkor, nagy nehezen, és persze jó drágán mérve annak az árát, kifejlesztették a zéró energiafogyasztású készülékeket, amiről -egyikről-másikról mégis kiderült, hogy mégsem zéró fogyasztásúak stand by üzemmódban sem, így az értelmesebb vásárlók megmaradtak a már jól bevált kapcsolónál, illetve azok különféle módozatainál.
És ezzel még a saját biztonságukat is javították, és a tűzoltók is fellélegezhettek kis időre.
A kérdéses mondattal:
... Az persze tény, hogy hiába az éves szinten 15-40 ezer forintos megtakarítás, egy használható sebességű új laptop beszerzése legalább 100-120 ezer forintba biztosan belekerül ...
egyet kell érteni, kiegészítve azzal a fontos ténnyel, hogy az a kérdéses, és drága laptop sok esetben hamarabb hal meg, mint az asztali kivitelű társa, illetve a javítása is sok esetben drágább asztali vetélytársánál. Ez sem mindegy, már ha csak a pénztárcánkra gondolunk...
A kapcsolóra visszatérve, ma, amikor egy Somogyi gyártmányú -a kínai másolattól kissé jobb minőségű - kapcsolós dugó és aljzat már 400-550Ft-ért kellő biztonságot tud nyújtani, a több szolgáltatást nyújtó darabok is a bűvös ezres alatt maradnak, akkor szerintem nincs miről beszélni, hanem cselekedni kell!

Ezek adják magukat, és a felhasználási módot is.

Ezek a sima, illetve világítós kapcsolós hálózati dugók például célszerűen a régi, szobai elosztó egységnek a falicsatlakozóba menő sima hálózati dugasza helyére képzelhetőek el.

Ezek is adják magukat, és a többfelhasználási módot is.(sz.gép+modem+router -- sz.gép+monitor -- sz.gép+monitor+nyomtató+stb. ami még van a géphez kötve)
Kapcsolós aljzatok az ezres határon belül...